Dziadkowie opiekujący się dzieckiem żyją dłużej

Nowe badania ujawniają, że dziadkowie, którzy opiekują się wnukami, żyją dłużej.

dziadek i wnuczka

Badania seniorów w Berlinie wykazały, że dziadkowie, którzy opiekują się dziećmi, w rzeczywistości żyją dłużej od ich rówieśników, którzy nie sprawowali opieki nad wnukami.

- Biorąc pod uwagę fakt, że do niedawna większość rodzin mieszkała w wielopokoleniowych domach lub małych wioskach, nie jest zaskakujące stwierdzenie, że starsze osoby spędzały czas z młodymi ludźmi, a nie z innymi seniorami spożywającymi galaretkę, grającymi w bingo i oglądającymi salę sądową w telewizji – zwracają uwagę naukowcy.

Dziś jest nieco inaczej, rodziny są bardziej zatomizowane. W tej sytuacji, jak podkreślają autorzy badania, to ekscytujące odkrycie może mieć daleko idące konsekwencje, które mogą mieć na nas realny wpływ. Wystarczy, że - jako dziadkowie – poświęcimy więcej czasu na opiekę nad maluchami naszych dzieci.

To oczywiście trochę żartoblwa konstatacja z badania. Jego autorzy zadają pytanie, co możemy jeszcze zrobić, aby podziękować i okazać wdzięczność wszystkim naszym rodzicom, którzy tyle dla nas zrobili?

tw

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz