Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle inny niż wszystkie!

W sprawie ślubu Harry’ego i Meghan pojawiły się dwa nowe fakty, które ujrzały światło dzienne.

Meghan i Harry

Pierwszym z nich jest to, że aby stanąć przed ołtarzem i zostać żoną księcia Harry’ego, Meghan Markle musi odbyć jeszcze jedną, ważną kościelną ceremonię - chrzest. Musi bowiem zostać członkinią kościoła anglikańskiego, aby w tym kościele wziąć ślub.

Przypomnijmy, że Meghan była już chrzczona i sama o sobie mówi, iż jest protestantką. Jej mama, Doria Ragland, także jest protestantką, a ojciec Thomas Markle, to członek kościoła episkopalnego.

Jak będzie wyglądał chrzest? Jeśli przyszły wierny jest niemowlęciem, podczas chrztu zanurza mu się głowę w wodzie święconej, w towarzystwie rodziców i chrzestnych. Natomiast księżna będzie mogła wybrać, czy na chrzcie chce zanurzyć głowę, czy też pastor ma tylko skropić jej czoło wodą święconą. Podczas ceremonii rodzice i chrzestni odczytają słowa przysięgi, choć wciąż nie jest pewne, czy Meghan będzie musiała w ogóle wybierać rodziców chrzestnych.

Dokładna data uroczystości nie jest znana, pewne jest tylko, iż odbędzie się przed jej ślubem, który zaplanowano na 19 maja 2018 r., w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz